HZS Čáslav

Hasičská stanice HZS Čáslav.

Od sedmdesátých let minulého století sídlil čáslavský profesionální sbor ve stísněných nevyhovujících podmínkách v centru města a tato stanice patřila k vůbec nejhorším v celé republice. Od prosince 2015 je tomu jinak a příslušnící HZS Čáslav mají odpovídající zázemí pro výkon náročné služby.

Stanice vyrostla za necelý rok, protože terpve ve středu 11. února 2015 se uskutečnilo slavnostní poklepání na základní kámen budoucí stanice HZS Středočeského kraje. Vlastní výstavba stanice HZS Čáslav byla zahájena o něco dříve v listopadu 2014 s tím, že bude hotová v  říjnu 2015. Slavnostní otevření se uskuteční až v březnu 2016, ačkoli stanice již plně funguje a jednotka je již přesunuta do nové budovy v ulici Vrchovská.

Na akci bylo MV-GŘ HZS ČR vyčleněno 30 mil. Kč. Výstavba stanice byla realizována na pozemcích, které byly odkoupeny za dobrou cenu od města Čáslav , které zároveň nechalo na svoje náklady zpracovat kompletní projektovou dokumentaci, kterou následně darovalo HZS Středočeského kraje.

Kontakt na jednotku/sbor: http://www.hzscr.cz/clanek/organizacni-slozky-uo-kutna-hora-uzemni-odbor-kutna-hora.aspx?q=Y2hudW09Mg%3D%3D

Datum pořízení fotografií: 2.1.2016
Autor fotografií: Jakub Morávek

Příspěvek byl publikován v rubrice Okres Kutná Hora se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře:

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..