SDH Heřmanův Městec

Hasičská zbrojnice JSDH Heřmanův Městec.

Kontakt na jednotku/sbor: http://www.sdh-hermanuvmestec.unas.cz/

Historie hasičské zbrojnice:

1940 – Z nařízení říšského protektora byly prováděny povinné požární hlídky vždy od 19 do 5 hodin. Sbor také požádal městský úřad o výstavbu nové zbrojnice.
1952 – Z provozu byl odhlášen sanitní vůz. 1. října byl přemístěn hasičský inventář do nových garáží, které byly vybudovány ze stodoly v hostinci „U hvězdy“ (dnešní hasičská zbrojnice). Dne 18. ledna vydal ministr vnitra Václav Nosek dekret, kterým byla hasičská organizace prohlášena dobrovolnou organizací celostátního významu.
1984 – V tomto roce byl sestaven projekt přestavby požární zbrojnice.
1986 – 16. ledna byl sestaven organizační kolektiv na přestavbu zbrojnice. Teď se přestavba mohla rozjet v plném proudu. V rámci této akce bylo provedeno mnoho brigád s vysokou účastí.
1989 – Rekonstrukce zbrojnice se blíží ke zdárnému konci. Zbývá už jenom dokončit zapojení na trafostanici a zavést telefonní linku.
1994 – Tímto rokem je náš sbor začleněn do jednotného záchranného systému okresu Chrudim ze zařazením „Ekologické a ropné havárie.“ Z těchto důvodů byly instalovány do zbrojnice a do vozu CAS 25 radiostanice. Také siréna už není spouštěna z městského úřadu, jak tomu bylo doposud, ale může být spuštěna z naší zbrojnice nebo přímo spojovatelkou z ÚSZ Chrudim. – úryvek z kroniky sboru

V roce 2020 byla dostavěna 3 garážová stání a zbrojnice prošla rekonstrukcí. Nově přibyl také náhradní zdroj elektrické energie.

Datum pořízení fotografií: 2007 a 2021
Autor fotografií: Jakub Morávek

Příspěvek byl publikován v rubrice Okres Chrudim se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře:

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..