SDH Velvary

Hasičská zbrojnice SDH Velvary.

Kontakt na sbor/jednotku: http://www.sdhvelvary.cz/

Poznámka ke sboru:
Jedná se o nejstarší český sbor dobrovolných hasičů, který byl založen roku 1864.

Historie hasičské zbrojnice:
1952 – 1954 – výstavba tří garáží a požární věže, slavnostní otevření v červnu 1954 u příležitosti 90letého trvání sboru. Stavba probíhala v rámci akce M (2,5 dílu práce zdarma, 1 díl placený).
1973 – 1974 – I.etapa přístavby budovy – výstavba dvou větších garáží v rámci akce Z, dokončení u příležitosti 110.výročí založení sboru.
1982 – 1984 – II.etapa přístavby hasičské zbrojnice – výstavba hlavní budovy se zázemím pro činnost výjezdové hasičské jednotky, postaveno v rámci akce Z z příspěvku České státní pojišťovny. Stavba slavnostně otevřena v květnu 1984 u příležitosti 120.výročí založení sboru.
1985 – za budovou postaven svépomocí přístřešek na PHM, nádrž na naftu zakoupil HZS Kladno, později byl doplněn el. stojanem na měření odebrané nafty.
1998 – 2001 – výstavba skladu a garáží v areálu dvora hasičské zbrojnice, práce svépomocí, materiál hrazen z rozpočtu města Velvary.
2005 – výstavba kanalizační přípojky a pokládka panelů v zadní části objektu, kde vznikla zpevněná plocha. Výstavba přenosné buňky na sportovní překážky.
2006 – dokončení úpravy zadní části dvora, odvodnění plochy a výsadba trávníku.
2007 – 2008 – svépomocné práce na zateplení vnitřní části starých garáží, vybudování nové plynovodní přípojky a vymalování původních garáží.
2009 – modernizace budovy hasičské zbrojnice – I.etapa. Výměna oken a dveří, výměna sociálního zařízení a osazení výjezdových vrat v garážích. Akce probíhala dodavatelsky místními firmami, město získalo dotaci z Programu rozvoje venkova. Slavnostní otevření u příležitosti oslav 145.výročí založení sboru.
2010 – modernizace budovy hasičské zbrojnice – II.etapa. Zateplení fasády hlavní budovy a přední strany garáží, oprava požární věže a oprava fasády objektu. Akce probíhala dodavatelsky místní firmou, město získalo dotaci z Programu rozvoje venkova.
2013 – rekonstrukce plynové kotelny, výměna kotlů.
2014 – oprava omítek ve velkých garážích + vymalování, dokončení přístřešku za budovou, oprava střechy na velkých garážích. – informace z webových stránek.

Datum pořízení fotografií: není datováno
Autor fotografií: Jakub Morávek

Příspěvek byl publikován v rubrice Okres Kladno se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře:

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..