HZS Nošovice

Hasičská zbrojnice HZS Nošovice.

Kontakt na jednotku/sbor: http://www.hzscr.cz/clanek/organizacni-slozky-uo-frydek-mistek-a.aspx?q=Y2hudW09Mw%3D%3D

Historie stanice, založení

Stanice byla postavena v roce 2008 a je součástí Integrovaného výjezdového centra (IVC) všech základních složek Integrovaného záchranného systému. Od 1. října 2008 zde započala svou činnost jednotka HZSMSK v návaznosti na spuštění výroby automobilů v nedaleké továrně. Příslušníci obvodního oddělení Policie České Republiky slouží v objektu IVC od 2. února 2009 a o pár týdnů později zahajuje svou činnost i Zdravotnická záchranná služba.
Moravskoslezského kraje.

Hasební obvod stanice
Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Hnojník, Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Komorní Lhotka, Krásná, Lučina, Morávka, Nižní Lhoty, Nošovice, Paskov, Pazderna, Pražmo, Raškovice, Sedliště, Soběšovice, Staré Město, Střítež, Sviadnov, Třanovice, Vojkovice, Vyšní Lhoty, Žabeň, Žermanice.
Hasební obvod stanice je rozdělen do dvou specifických oblastí: Jednak jsou to obce v blízkosti stanice, kde se nachází nízkopodlažní budovy, řadové garáže, školy a školky, ale také pivovar Plzeňský Prazdroj Pivovar Radegast a.s., Saft Ferak, a.s. nebo podzemní plynojem v Třanovicích.
Další oblastí je průmyslová zóna Nošovice, kde se v posledních letech vybudovalo několik nových továren zabývajících se automobilovou výrobou (Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., Mobis Automotive Czech s.r.o., Dymos Czech Republic s.r.o., Hysco Czech s.r.o.).
Hasebním obvodem stanice vede rychlostní komunikace R 48. Vyskytují se zde i dvě přehrady Žermanice a Morávka společně s řekou Morávkou.
Zdroj: HZS ČR

Datum pořízení fotografií: 10.11.2014
Autor fotografií: Jakub Morávek

Příspěvek byl publikován v rubrice Okres Frýdek-Místek se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře:

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..